Alpejczyk Mistrzostwa Polski PGNiG 2013

nasi medaliściW dniach 19-22 września 2013r., reprezentacja PSG Sp. z o.o. Oddział w Zabrzu Zakład w Opolu miała zaszczyt uczestniczyć w XI Mistrzostwach Polski Branży Gazowniczej i Naftowej w Rowerach Terenowych. Patronat nad mistrzostwami objął Prezes Zarządu PGNiG S.A. w Warszawie. Zawody zgromadziły na starcie zawodników z całej polski, podzielonych wśród Kobiet i Mężczyzn na dwie kategorie (do i powyżej 40 lat). Wyjazd Naszej,pięcioosobowej, profesjonalnie przygotowanej ekipy zakończył się spektakularnym sukcesem, doprowadził do dominacji Naszych zawodników w I grupie mężczyzn 40+, gdzie Mistrzem Polski został Roman Frankiewicz RG Bytom, drugim na mecie po zaciętej rywalizacji z ubiegłorocznym zwycięzcą zawodów zameldował się Jarosław Zimnal Dział Informatyki w Zabrzu a piąte miejsce zajął Piotr Radoń Dział Sieci Zakład Opole. Znakomity występ zanotowała debiutantka na trasach Alpejczyka Małgorzata Włodarczyk Dział Informatyki w Zabrzu, zdobywając Brązowy medal w II grupie Kobiet. W naszej drużynie punktował również Sebastian Kostempski plasując się na 15 miejscu w II grupie mężczyzn. Wyniki naszych zawodników w znacznym stopniu przyczyniły się do Drużynowego zwycięstwa PSG w tegorocznych mistrzostwach.DSC_0823 Odczuwamy lekki niedosyt z powodu połączenia wszystkich oddziałów PSG w jedną drużynę, ponieważ nasze wyniki w klasyfikacji Oddziałów PSG pozwoliły by na zajęcie miejsca w ścisłej czołówce dla drużyny PSG Oddział w Zabrzu.
Program zawodów obejmował dwa etapy w plenerach Puszcza Augustowska jazdę popsuł padający deszcz co zmniejszyło atrakcyjność plenerową a zwiększyło trudności dla zawodników i sprzętu.
I dzień  Trasa dłuższa dystans około 60 km –  przebiegała w 80 % leśnymi szutrowymi drogami. Asfalt drogi lokalne o małym natężeniu ruchu. Trasa niewymagająca, płaska, z powodu deszczu śliska i grząska. Powrót nad Brzegiem Kanału Augustowskiego oraz Jeziora Studzienicznego.
Ślad trasy dzień pierwszy
Drugi dzień przywitał uczestników deszczem, co zważywszy na mający się odbyć wyścig nie wróżyło dobrze rowerom i strojom zawodników. Trasa wyścigu punktowanego około 8 km, polegała na zapoznaniu się z odcinkiem wyścigowym i jego przejechaniem już w tempie. Pragnę nadmienić, że w „szaleńczym” tempie, zwycięzcy osiągnęli średnią  ok. 30 km/h na trasie w 100% terenowej w deszczu i błocie. Taki odcinek ekstremalnie śliskiej trasy mimo krótkiego dystansu znakomicie wyselekcjonował tych dla których to chleb powszedni. Zwycięzcy musieli się wykazać znakomitym przygotowaniem kondycyjnym i doświadczeniem jazdy w ciężkich warunkach.
Ślad trasy dzień drugi
Planowana trasa krótsza ok. 30 km ze względu na poprawę pogody została wydłużona do 47 km co spotkało się z aprobatą „większości” uczestników. Plenery i Doliny Rospudy, warte były powtórnego wyprowadzenia rowerów po wyścigu. Trasa krótsza 60 % szutry reszta asfalt, drogi lokalne o średnim natężeniu ruchu odcinek dodany do etapu pozwolił na zwiedzenie pięknie zagospodarowanych terenów wokół jeziora Necko w Augustowie
Ślad trasy dzień trzeci

Relacja fotograficzna na stronie Alpejczyka

Dodaj komentarz